O domově

Kapacita DM je 282 (240 + 42) lůžek. Ubytování je v buňkách, kde jsou dva pokoje: dvoulůžkový a třílůžkový, společná koupelna, WC a předsíň.

Ve školním roce ubytováváme studentky VOŠS a SPgŠ. Pokud to kapacita dovolí, vyhovíme i žákům Gymnázia, Soukromé obchodní akademie a SOU v Prachaticích. Žáci jsou rozděleni do výchovných skupin (podle tříd ve škole). O každou výchovnou skupinu se stará třídní vychovatelka. V DM Zlatá stezka pracuje 9 vychovatelek. Třídní vychovatelka spolupracuje s třídním učitelem. Spolupráce se školou je na vynikající úrovni. Učitelé se účastní akcí DM a vychovatelky akcí školy. Vychovatelky se zúčastňují všech pedagogických rad ve škole.

O hlavních i vedlejších prázdninách, v květnu, červnu (omezený počet lůžek), slouží DM k ubytování rekreantů, kteří chtějí trávit dovolenou v Prachaticích a okolí. Ubytování na DM Zahradní 101 funguje celoročně.

DM je v provozu od roku 1982. Nachází se na okraji historického města, v blízkosti lesa a je situován uprostřed zelené zahrady. V budově je jídelna s kapacitou 90 míst, kde se stravují kromě našich studentů i studenti Gymnázia a cizí strávníci. V objektu DM je asfaltové hřiště.