Školní akademie

Školní akademie 20. 4. 2018
Akademie Opět po roce, 20. dubna 2018, ve 14:30 se v Národním domě v Prachaticích konala tradiční školní akademie Střední pedagogické školy Prachatice. Žáci všech ročníků si pod vedením svých učitelů připravili velice pestrý kulturní program, ve kterém nechyběla hudební, dramatická i sportovní vystoupení. Hosté byli přivítáni sympatickou moderátorskou dvojicí Terezou Kolářovou a Josefem Šedinou, která s lehkostí provázela diváky celou akcí. Začátek programu patřil vokálně instrumentálnímu souboru Cink pod vedením Mgr. Jiřího Vopálky, po jehož vystoupení si svým recitátorským umem diváky získala Barbora Wortnerová. Po zajímavé sestavě v moderní gymnastice, kterou si připravila Klára Asterová, bylo obecenstvo unášeno na vlnách hudebních, v sólovém zpěvu zazářily Pavlína Bujnovská a Karolína Kubešová, klavírní doprovod zajistily Veronika Pešková a Tereza Gondeková. Pod taktovkou sbormistryně Mgr. Petry Sovové se prostorem rozezvučely tóny školního sboru Fontána. Vynikající hudební výkony předvedly i Veronika Pešková a Kateřina Mrázová ve hře na klavír. Jedinečný duet ve zpěvu si střihly Adriana Trusíková spolu s Annou Lebedovou. Opravdu veselo bylo v sále poté, když se na scéně objevil improvizační tým PILULKY. Publikum dostalo možnost vybírat témata k improvizaci etud samo, a ačkoli byla některá z nich zapeklitá, PILULKY je bravurně zvládly. Krev v žilách diváků rozproudily svou energickou show Roztleskávačky, které trénují pod vedením Hany Krafčikové. Dokonalou atmosféru umocnil vokální sextet Šesttet v čele s Mgr. Martinou Pivoňkovou. Akademie byla ukončena bouřlivým potleskem pro všechny účinkující. Příští rok na viděnou! Mgr. Marie Trnková.
Školní akademie 28. 4. 2017
Akademie Školní akademie pro žáky a pro rodiče se uskutečnila 28.4. 2017 ve 14:30 v Národním domě.V pestrém sledu hudebních, dramatických i sportovních čísel se vystřídali jednotlivci i tradiční soubory školy. Program zahájil vokálně instrumentální soubor Cink, improvizační schopnosti předvedl soubor Pilulky, nově se předvedly i maturantky TV se svými gymnastickými sestavami, dokonale ladil sextet Šesttet i sbor Fontána, zaujala i recitace Barbory Wortnerové a dechberoucí výkon Dagmar Chalupové na akordeon. Početné publikum rodičů i spolužáků mile překvapily nejenom profesionální výkony žáků, ale i příležitostný pěvecký sbor pedagogických pracovníků, v němž si vedle sebe zazpívali vychovatelky, učitelé téměř všech aprobací i vedení školy. Pro letošní program připravili pod taktovkou Mgr. Petry Kůsové píseň Přátelství z autorské dílny Mgr. Hovorky a Mgr. Haspeklové. Program zakončily Roztleskávačky, poprvé v novém složení Po ukončení akademie proběhly konzultace o prospěchu a chování žáků. Mgr. Jana Pavlíčková.
Školní akademie 15. 4. 2016
Školni akademie 2016 Školní akademie v Národním domě ve 14:30 - O zahájení se postaral vokálně instrumentální folkový soubor Cink, následovala vystoupení úspěšných jednotlivců, komorních uskupení i pěveckého sboru Fontána. Opět vystupovali úspěšní účastníci hudebního festivalu, tentokrát v Krnově. Také úspěšná recitátorka z Pedagogické poemy Kroměříž. Příjemným zpestřením bylo i vystoupení improvizační skupiny Pilulky a našich roztleskávaček.
Školní akademie 17. 4. 2015
Školni akademie 2015 Školní akademie v Národním domě ve 14:30 - O zahájení se postaral vokálně instrumentální folkový soubor Cink, následovala vystoupení úspěšných jednotlivců, komorních uskupení i pěveckého sboru Fontána, oceněná na letošním Hudebním festivalu v Karlových Varech. Příjemným zpestřením byla rozverná ukázka z pohádky DS Rarášek, vyznamenaná Cenou dětského diváka na přehlídce Štítek města Prachatic. Program ukončilo ve svižném tempu hudební a taneční vystoupení folklorního souboru Libín,o závěrečnou tečku se jako již tradičně postaraly energií nabité roztleskávačky.
Školní akademie 25. 4. 2014
Školni akademie 2014 Opět po roce se v Národním domě konala školní akademie. Ve výborné atmosféře žáci předvedli svá vystoupení v oblasti hudební, recitační i pohybové. Tentokrát se zúčastnili i učitelé a vychovatelky. Překvapili publikum dvěma písněmi Jaroslava Ježka v úpravě Jiřího Vopálky. Do třetí písně zapojili i rodiče a přítomné žáky. Jejich vystoupení bylo krásnou tečkou na závěr akademie.
Školní akademie 19. 4. 2013
Školni akademie 2013 Tato akce je skvělou příležitostí ukázat, co všechno žákyně a žáci dělají v rámci výuky i v oblasti zájmových aktivit. Letos se předvedly tyto soubory a skupiny: Cink - vedoucí Jiří Vopálka, Fontána - vedoucí Petra Kůsová, Rarášek - vedoucí Ivana Bečvářová, roztleskávačky a aerobik - vedoucí Hana Krafčiková, loutkoherci - vedoucí Jiří Hůla, Libín - vedoucí Antonín Krejsa a Petra Kišová. V oblasti recitace, zpěvu a hry na hudební nástroj se předvedla řada jednotlivců. Publikum složené především z rodičů žáků se dobře bavilo. Za rok v Národním domě na shledanou.
Školní akademie 8. 4. 2011
Školni akademie 2011 8. dubna 2011 proběhla v sále Národní domu v Prachaticích tradiční akademie SPgŠ. V jejím průběhu se představily nejenom známé soubory Cink, Fontána, Libín či dramatický soubor Rarášek, ale i jednotlivci, kteří v uplynulém období reprezentovali školu v rozmanitých festivalech a přehlídkách. Diváky zaujaly i skupiny roztleskávaček, gymnastek a aerobic. Zasloužený potlesk byl pro účinkující odměnou a povzbuzením do další práce. Po skončení akademie měli rodiče možnost informovat se o výsledcích studia svých dětí.
Školní akademie 20. 4. 2007
Školni akademie 2007 Na akademii pro rodiče a žáky školy vystoupili:folklórní soubor Libín,recitátorka Martina Jarošová, aerobik DM, Michaela Boudová ve hře na klavír, klarinetový kvartet, Jaroslava Váňová - balet , recitátorka Martina Koubová, Kristýna Havlíčková - ve hře na klavír, divadelní soubor Rarášek, komorní smyčcový orchestr , hudební skupina Cink, pěvecký soubor Fontána. Dvouhodinovým pořadem provázely moderátorky Martina Jarošová a Martina Koubová.Vedení školy všem účinkujícím a vedoucím jednotlivých souborů děkuje za vzornou reprezentaci školy.Školní akademie probíhala také ve středu 18.4. 2007 pro prachatickou veřejnost.
VOŠS a SPgŠ Prachatice | spgspt@nettel.cz | +420 388 312 214 | Mapa stránek